Už jste byli na Jokerovi?

Jen málokterý film vyvolal tolik rozporuplných pocitů jako americký film Joker, který ovládl letošní žebříčky nejvíce navštěvovaných filmů (vedle animáku Frozen II se jeví poněkud podivně). Ve americkém thrilleru exceluje charismatický Joaquin Phoenix pod taktovkou režiséra Todda Phillipse, v dalších rolích se objevili Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen, Shea Whigham a mnoho dalších. Je zbytečné popisovat děj tohoto komiksového a pro někoho šokujícího snímku, proto vám přinášíme několik zajímavostí.

Nejúspěšnější film všech dob

Film Joker v mnoha kinech stále běží a někde se ještě stále čeká na jeho premiéru, navzdory tomu snímek vydělal rekordní 1 miliardu dolarů, což se doposud žádnému film nepovedlo.

Přitom jeho rozpočet nebyl nijak závratný. Při rozpočtu kolem 100 miliónů dolarů, dosáhl k roku 2019 miliardové tržby.

Osudové písně

Pokud vnímáte hudbu u filmů, jistě vám v Jokerovi neunikla píseň „White room“ od skupiny Cream. Méně známou informací však je, že krátce po premiéře zemřel bubeník z této známé kapely, jejímž zakladatelem byl Eric Clapton.

Kontroverzní je filmu však zcela jiná píseň a to píseň od Garyho Glittera, která zní ve chvíli, kdy Arthur (Joaquin Phoenix) tančí cestou dolů po schodišti. Již při uvedení filmu do kin si autor písně odpykával svůj šestnáctiletý trest za držení dětské pornografie a zneužití dítěte.

Další zajímavosti

Ačkoliv děj filmu vypadá jako ze sedmdesátých let, což dokonce naznačuje staré logo studia na začátku filmu, datum „zrození“ Jokera je 24. července 1981.

V některých záběrech je vidět, že je Joker levák.

Ve filmu se mihne kolem 4000 komparzistů.