Nejdelší seriál všech dob

Seriály jsou součástí života mnoha lidí, i když na ně mnozí nadávají, jen málokdo nějaký seriál ve svém životě nesledoval. Samostatnou kapitolou jsou soap opery (telenovely), které běžely na televizních obrazovkách po několik let a počet dílů se vyšplhal do tisíců.

U nás ve Springfieldu (Guiding Light)

Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že nejdelším seriálem je Tak jde čas, není tomu tak. Seriál u nás ve Springfieldu se sice u nás nějakou dobu vysílal, ovšem ne od jeho začátku, který sahá do roku 1952, kdy se vysílal rozhlasově a ani u nás nebyly odvysílány poslední díly. Kvůli nízké sledovanosti tv stanice, nezakoupila práva na nejnovější díly.

A konečně počet odvysílaných dílů nejdelšího seriálu? Bylo jich celkem 15 762, včetně těch rozhlasových. Pokud byste chtěli za pět let vidět celý seriál, museli byste si pustit devět dílů denně.

 

O čem seriál je?

Osudy čtyř rodin se postupně stěhují i do jiných měst, příběh však začíná ve známém Springfieldu. Zajímavostí seriálu je, že v šedesátých letech, kdy se herci tmavé pleti ještě na obrazovkách příliš neobjevovali, herci v seriálu byli, co se týče barvy pleti, v rovnováze.

Seriál se nevysílá od roku 2009 a jen těžko ho některý ze seriálů počtem dílů překoná.