Co jste možná nevěděli o těchto legendárních filmech – Harry Potter

Řada fantasy románů, jejichž hlavním hrdinou je Harry Potter je oblíbená nejen mezi malými diváky a čtenáři. Tyto příběhy zachycují dobrodružství mladého čaroděje a jeho přátel, kteří se učí na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Během natáčení se vyskytla spousta zajímavostí a také se občas vloudila i nějaká drobná chybička.

Zajímavosti

Hlavní představitelka Hermiony, Emma Watson, původně neměla v plánu jít na konkurz. Přesvědčily již však učitelky a přestože vystoupila jako poslední, roli nakonec získala.

Když se představitel Harryho Pottera dozvěděl, že získal hlavní roli, rodiče mu dovolili jít spát o půl hodiny déle.

Předtsvitel Draca Malfoye si během natáčení neustále dopřával něco dobrého. Členové štábu mu museli zašít kapsy jeho hábitu, aby v nich neukrýval žádné laskominy, které si pak, přímo při natáčení, dopřával.

Zajímavosti se pojí i k trezoru plnému zlata, které odkázali rodiče Harrymu. Pro natáčení bylo vyrobeno 210 000 kovových mincí, které se postupně ztrácely. Produkce je tak nahradila mincemi plastovými.

Chyby

Pokud se zaměříte na Velkou síň s tisíci světýlek, možná spatříte dráty, které vykukují ze svíček.

Zajímavostí jsou i vlasy Hermiony. Když se učí létat na koštěti, má je vlnité, když pozoruje padajícího Nevila, jsou rovné.

Zaměříte-li se pečlivě na dopisy, které trhá strýček Dursley před Harrym, možná uvidíte, že jsou nastřižené, aby šly lépe trhat.