„Hlášky“ Milady Ježkové zná celý národ

Pokud vám jméno Milada Ježková (27. června 1910 Praha Smíchov – 4. května 1994 Praha) nic neříká, věřte, že jistě znáte některé její hlášky z filmů, které natočila. Mezi nejznámější patří jí otázky z filmu Kulový blesk. „A to jsem se chtěla zeptat, máte sklep?“, už vám svítá? Milada Ježková však ve skutečnosti žádnou herečkou nebyla.

Začala hrát v 55 letech

Milda Ježková nebyla herečkou a žila si poklidným životem, až do osudné jízdy tramvají, když jí bylo již 55 let. Tam si ji všiml režisér Jaroslav Papoušek a seznámil ji s Milošem Formanem. Ten v té době hledal nové tváře a připravovala film Lásky jedné plavovlásky.

Milada Ježková nejprve nabídky k hraní odmítala, ovšem nakonec si ve filmu zahrála. Po svém debutu hrála v mnoha českých filmech menší i větší, včetně Jechové ve filmu Kulový blesk. Dále jste ji mohli vidět ve filmech: Vesničko má středisková, Ať žijí duchové, Svatba jako řemen, Hoří, má panenko a mnoho dalších.

Tajemné soukromí

O soukromí Milady Ježkové se toho příliš neví. Před hraním se živila jako dělnice nebo účetní a údajně měla několik dcer.