Tři knižní romány, které získaly největší věhlas díky filmovému zpracování

Knižní tituly mohou být pro lidi ohromnou studnicí nových znalostí, motivace i spousty zábavy. A to i kdyby se už dnes nenašel žádný spisovatel, který by napsal, byť jednu jedinou novou knihu. Spousta titulů, která by se zajisté mohla počítat do milionů kusů přitom nikdy nebude mít jednu věc společnou.

Jenom opravdu malé množství z nich dokázalo nabídnout tak moc rozmanitý svět, že se nakonec dostali na filmové plátno a dokázaly zaujmout opravdu celou planetu. My si dnes povíme právě o třech románech, které se na plátno dostali a nikdy z něj nezmizí.

Filmové výlety do Středozemě

Středozem je smyšlená lokace, která se stává domovem knižních románů od Tolkiena. Svého prvního filmového zpracování se přitom dočkala už před mnoha lety v podobě původní trilogie Pána Prstenů. Úžasná příroda, výborné obsazení a nádherný příběh rozhodně vynesly filmové zpracování opravdu vysoko, ale přitom pochopitelně pozvedlo i znalost o knihách. Právem tak patří mezi nejlépe hodnocené knihy právě Pán Prstenů, ale také celá řada dalších knih, které pojednávají o událostech ze světa J.R.R. Tolkiena.

Do Bradavic a zase zpět

Dalším titulem, který je opravdu neuvěřitelným příběhem nejen na stránkách knih, ale také života, je právě Harry Potter od J.K. Rowling. Autorka při psaní příběhů Harryho Pottera došla až téměř na mizinu a byla odmítána jedním vydavatelstvím za druhým. Kdo by ale čekal, že později vynese právě Harry Potter a jeho svět J.K. Rowling mezi nejvyšší místa databáze spisovatelů. Filmová zpracování příběhů Harryho Pottera se stala rozhodně jednou z největších etap lidských životů. Miliony diváků i čtenářů totiž právě s těmito příběhy vyrostli z dětí do dospělých.

Příběh bojů o Sedm království

Mezi současně nejpopulárnější hity patří seriálové zpracování od HBO, Hra o Trůny a následně i prequel celého seriálu Rod Draka. Málokoho ale napadne, že už dávno vedlo mnohé žebříčky knih právě knižní zpracování. Romány G.R.R. Martina si získaly ohromné množství čtenářů a fanoušků právě díky důvěrnosti příběhu a zvratům, na které by měl jen málokterý autor odvahu.