Ostrov Olib: Místo, kde se odpočinete od městského ruchu

Máte už plné zuby městského hluku, zápachu a hektického života? Toužíte si na své dovolené vychutnat klid, ticho a naprostou pohodu? Lákají vás vodní sporty a odpočinek na pláži? Chorvatský ostrov Olib se vyznačuje především tím, že je zde nulový automobilový provoz. Pro milovníky klidu, jachtaře a sportovní rybáře je ostrov Olib oblíbeným cílem k trávení dovolené.

Nováček v cestovním ruchu

Ostrov Olib je výjimečný ještě jednou zvláštností, kromě absence aut. Na ostrově nejsou žádné vodní toky ani prameny, proto jsou u všech domů na ostrově studny, navzdory tomu se na ostrově zemědělství daří. Mezi nejvýznamnější produkty patří víno, olivový olej a sýr. Počasí v Chorvatsku těmto surovinám přeje a ostrov Olib není výjimkou. Pokud vás láká klidná a ničím nerušená dovolená Chorvatsko, je ostrov Olib tím pravým místem pro vás.

Sport i památky

Ačkoliv je ostrov jen málo obydlený, nudit se na něm rozhodně nebudete. Ostrov Olib je rájem pro jachtaře a rybáře, kromě toho však se na něm můžete kochat mnoha historickými budovami a ruinami. V kostele Nanebevzetí Panny Marie je uložena sbírka starožitností, včetně glagolských kodexů ve farní pokladnici (datující se do 17. století) a mnoho dalšího.

Na západní straně ostrova se nachází více zeleně, proto zde vzniklo jediná obec na ostrově se stejným názvem – Olib. Ve zdejší zátoce se nachází obranná věž z 18. století zvaná Kaštel. Věž je součástí přístavu, který mohou využívat i větší lodě.

Kde se ubytovat?

Protože je ostrov Olib v turismu teprve nováčkem, hotely ani penziony zde nehledejte. Ubytování naleznete pouze v soukromém sektoru. Jak takové ubytování hledat? Na webu ubytovanivchorvatsku.cz objevíte nabídky ubytování po celém Chorvatsku od samotných majitelů. U každého inzerátu je uvedený kontakt, což usnadňuje domluvu. Kromě toho také ušetříte značnou finanční částku za poplatky cestovním kancelářím.