Futurama vs Simpsonovi

Springfield nebo Planet Express? Homer nebo Bender?

Nakonec oba seriály pocházejí z mysli tvůrce Matta Groeninga a sdílejí podobné umělecké styly a především smysl pro humor. Ale tam, kde je člověk zakořeněn v dnešním skutečném světě, druhý nás zavede do vzdálené budoucnosti plné robotů a cizinců. Ačkoliv se Simpsnoci vysílají již od roku 1999, je to již 11 let, co oba seriály běží a přišel čas je porovnat.

Rozdíly a podobnosti

Jedna věc, kterou nemůžete říci o Futuramě, je to, že jsou Simpsonovi ve vesmíru. Ale existuje velké množství podobností, počínaje obrovským obsazením postav vyvinutých v obou show.

V centru Simpsonů máte rodinu. Rodiče Homer a Marge se snaží prosadit výchovu svých tří dětí, Barta, Lisy a Maggie. Ve svém středu jsou Simpsnovi rodinnou komedie.

Futurama nemá jako své hlavní postavy mnoho krevních příbuzných, ale posádka Planet Express je určitě rodina. Má „rodiče“ ve formě Leely, profesora Farnswortha a Hermese, kteří dělají, co mohou, aby věci řídili. Jejich „dětmi“ jsou Fry, Bender, Amy a Dr. Zoidberg, kteří dělají více škody než užitku. Pokud je Leela jako Marge, pak Fry je hybridem Homera a Bart. Profesor Farnsworth je děda Simpson. V jádru obou sérií je tedy rodinná jednotka.

Jeden velký rozdíl mezi dvěma sadami postav je skutečnost, že Simpsonovi jsou ikony. Ukažte své matce obrázek Homera Simpsona, bude ho hned moci pojmenovat. Ukažte jí obrázek Fryho nebo Bendera a ona vám řekne, že hezky kreslíte. Postavy Simpsonů jsou celosvětově známé a mají rysy, které jsou dobře zavedené a známé většině populace. Futurama, i když dělá fantastickou práci při budování svého obsazení a rozvíjení svých postav, pravděpodobně nikdy nedosáhne toho vrcholu známosti a zůstane spíš kultovní řadou.