Kdo byli manželé Warrenovi?

Manželé Warrenovi jsou známí především u příznivců filmů s nadpřirozenou tématikou, které jsou natočené podle „skutečných událostí“. Manželé Warrenovi se zabývali vyšetřováním nadpřirozeným jevů, zejména útoky neznámých sil (démonů) na lidské jedince. Jejich vyšetřování bylo podrobeno mnoha vědeckým zkouškám, ovšem podvodné jednání se nikdy nepotvrdilo ani nevyvrátilo. Ať už jsou jejich příběhy smyšlené nebo ne, jedno je jisté. Některé z mnoha jejich případů se staly předlohou k úspěšným snímkům, některé z nich se dočkaly svého pokračování. Mezi nejznámější patří V zajetí démonů 1 a 2, Annabelle 1 a 2, ale také 17 snímků v kontroverzní sérii Amityville.

Jejich začátky

Edward Warren Miney (7. září 1926 – 23. srpna 2006) a Lorraine Rita Warren (rozená Moran; 31. ledna 1927 – 18. dubna 2019) byli americkými paranormálními vyšetřovateli a autory spojenými s významnými případy duchů a démonů.

Sám Edward se považoval za démonolaga a Lorraine za jasnovidku a médium.

V roce 1952 založili Warrens New England Society for Psychic Research, nejstarší skupinu lovců duchů v Nové Anglii. Na základě svých případů napsali mnoho knih a jejich příběhy se staly předlohou nejen pro úspěšné snímky, které v kinech lámaly rekordy v návštěvnosti, ale také pro mnoho dokumentů.

Muzeum Warrenových

Warrenovi, během své kariéry, nasbírali mnoho „nebezpečných“ artefaktů, které pečlivě střežili, včetně známé panenky Annabelle, která byla posedlá zlým démonem. Muzeum se i po jejich smrti nachází v Monroe v Connecticutu a je veřejnosti přístupné.