Akční hrdinové filmových pláten

Christopher Lambert

Charismatický představitel Tarzana se dostal do širokého podvědomí v roce 1986 coby představitel nesmrtelného horala Connora McLeoda, hlavního hrdiny filmu Highlander. Velký význam pro jeho kariéru měl i film bratří Coneů Ave, Caesar!

Patrick Swayze

Většina z nás si tohoto filmového představitele spojuje s legendárním a kultovním Hříšným tancem. Objevil se také v romantickém filmu Duch a co se akčních snímků týká, pak jsou to filmy Ztracenci nebo Sedm neohrožených. Jako akční postava se také objevil ve snímcích Ocelový meč nebo hrozba smrti.

Wesley Snipes

První akční roli získal ve filmu Přepadení ve vzduchu. Pak následovaly filmy Demolition Man, Zóna úniku a Blade. Po těchto filmech se na chvíli z filmového plátna ztratil, a¨by se na něm objevil ve třetích Expendables.

Jason Momoa

Tento slavný havajský filmový herec se proslavil v remaku Barbar Conan a především pak v seriálu Hra o trůny. Každý, kdo viděl komiksovku Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, tak si jej jistě spojí s rolí Aquamana.

Channing Tatum

Tatuma si většina z nás spojuje se sci-fi Válka světů, kde debutoval. Následovali filmy G.I.Joe, Útok na Bílý dům nebo drama Hon na lišku.

Daniel Craig

Před Jamesem Bondem si zahrál menší role ve filmech Lara Croft-Tomb Raider nebo Mnichov. Z Bondovek má asi největší úspěch Skyfall.