I některé filmové celebrity hovoří několika cizími jazyky

Vzhledem k tomu, že filmové celebrity mají vliv na životy mnoha lidí, je potřeba, aby vládli dokonalými komunikačními schopnostmi, které přesahují hranice dané země. Je tedy dobré, pokud ovládají i některý z cizích jazyků.

Víte, které celebrity jsou cizojazyčné?

Penelope Cruz

Narodila se ve Španělsku a ve škole studovala francouzštinu. Aby získala roli ve filmu Non Ti Muovere, začala se učit italsky. Kromě toho také hovoří anglicky.

Viggo Mortenson

Tento americký herec proslul rolí Aragorna v trilogii Pán prstenů. Jeho otec byl Dán, matka Američanka, která se přestěhovala do Argentiny. Zde Viggo vyrůstal a naučil se zde španělsky. Dánštinu se naučil v Dánsku, kde jeho rodina také nějakou dobu žila. Viggo hovoří i anglicky.

Charlize Theron

Herečka se narodila a vyrostla v Jižní Africe, kde byla jejím rodným jazykem afrikánština. Mezi další jazyky, kterými hovoří, ptří holandština a angličtina.

Natalie Portman

Rodačka z Jeruzaléma byla vychovávána ve dvojjazyčné rodině, která hovořila anglicky a hebrejsky. Díky cestám po světě se ještě naučila francouzsky, japonsky, německy a španělsky.

Salma Hayek

Kromě angličtiny a španělštiny se domluví také arabsky a portugalsky.

Lucy Liu

Kromě mateřského jazyka, kterým je čínština, se v pěti letech naučila anglicky a během dalších let k tomu ještě přidala italštinu, španělštinu japonštinu.