Herci, kteří zemřeli během natáčení

Natáčení filmů může být nejen zábavné, ale také stresující a náročné. Občas také tragické a to v případě, že během natáčení dojde k úmrtí herce.

Vic Morrow – Zóna soumraku

Tohoto herce obsazovali v 50. – 60. letech slavní hollywoodští režiséři. Osudovým se mu stalo natáčení povídkového filmu Zóna soumraku. Během natáčení scény ve vodě se do míst, kde se herce nacházel ještě se dvěma dětmi, se vrtulí zřítil vrtulník. Všichni tři protagonisté zemřeli.

Steve Irwin – Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…

Možná jej znáte pod jménem Lovec krokodýlů. Tento australský filmař byl známý svými filmy o přírodě, v nichž se pouštěl do velmi riskantních kousků. Jeden z nich se mu stal osudným. Bylo to během natáčení záběrů pod hladinou moře v oblasti Velkého bariérového útesu. Zde se Irwin setkal s trnuchou, jejímž zraněním, i přes rychlý převoz do nemocnice, podlehl.

Paul Walker – Rychle a zběsile 7

Tohoto herce proslavila série filmů s rychlými auty Rychle a zběsile. Jeho život ukončila tragická automobilová nehoda.

Heath Ledger – Imaginárium Dr. Parnasse

Tento australský herec se proslavil rolí ve filmu Zkrocená hora, za níž získal dokonce nominace na Oskara a Zlatý glóbus. Tyto ceny však získal až in memorian za snímek Temný rytíř. Zemřel na začátku natáčení filmu Imaginárium Dr. Parnasse.